Slide toggle

به وب سایت رسمی دکورانس خوش آمدید

مبلمان دکورانس ، خدمت در کنار کیفیت
کیفیت خوب مبل شامل تمام اجزای مبل می‌شود ، که نجاری، منبت کاری، رنگکاری و رویه کوبی اجزای آن هستند .
‌برای اجرا و تولید مبلمان با کیفیت باید تمام تیم اجرائی کار از دانش و تجربه خوبی برخوردار باشند و هر کدام با اجرای درست و انجام آن باعث بالا رفتن کیفیت کار بشوند و ما مفتخر هستیم که با تولید مبلمان با کیفیتشان را به انتخاب بهترین ها دعوت کنیم.

اطلاعات مجموعه دکورنس

شنبه - پنجشنبه: 09:00 - 19:30 تهران-خیابان هنگام-35متری استقلال- سروش اصلی- سروش دهم 09122384339 info@decurance.com

چند نوع مبلمان وجود دارد؟

در زندگی روزمره خود از وسایل و لوازمی استفاده میکنیم که بسیاری از آنها، به دلیل ویژگیهای طراحی که دارند، برای استفاده ما مناسب نیستند.
امروزه ما بیشتر وقت خود را چه در خانه و چه در محیط کار، بهصورت نشسته سپری میکنیم، در صورتیکه بدن ما برای نشستن طوالنی مدت پشت میز طراحی نشده است و اگر صندلیها و ایستگاههای کاری، طراحی مناسبی نداشته باشند،
آسبب کمر درد و حتی آسیب دیدن کمر، دردهای ماهیچهای، درد کتف و گردن و اختالل در گردش خون در پاها میشوند.
در طراحی مبلمان، سه معیار جدا و در عین حال مرتبط با هم وجود دارد که در نوآوری مبلمان مورد توجه قرار میگیرد.
نخستین معیار؛ طراحی ظاهری از نظر زیبایی است یعنی فرم هندسی مبلمان که در معرض دید مصرف کننده قرار میگیرد، باید به گونه ای باشد که بر زیبایی محیط زندگیشان بیفزاید.
معیار دوم طراحی؛ کارایی است، یعنی طرح و شکل مبلمان باید به گونهای باشد که مناسب کاربری آن بوده و از آن بتوان به طور مؤثر استفاده کرد.
معیار سوم طراحی؛ ایستایی آن است، یعنی سازه مبلمان طوری طراحی شود که از عهده بارهای وارده بر آن در حین استفاده یا کاربرد برآید. هر یک از این سه معیار در جای خود با اهمیت است و در طراحی مبلمان استفاده از مهندسی فاکتورهای انسانی(ارگونومی) ضروری است.

آنتروپومتری (تن سنجی)

آنتروپومتری بخشی از دانش ارگونومی است که در خصوص سنجش و اندازههای ظاهری بدن انسان بحث و  به معنی اندازه گیری  به معنی انسان و متری گفت و گو مینماید. این واژه از ریشه دو کلمۀ یونانی آنتروپو به وجود آمده است.
آنتروپومتری شامل اندازههای طولی بدن، وزن و حجم اندامها، فضای حرکت و زوایای حرکت اندامها بوده و آمار و اطالعات به دست آمده در تعیین شکل و اندازه ابزار تولیدی، وسایل مصرفی و همچنین در طراحی محل کار مورد استفاده قرار میگیرد.  در آنتروپومتری، ابعاد اختصاصی افراد نظیر ارتفاعها، عمقها، پهناها و فاصله انحناها اندازه گیری معموال میشود. به طور کلی اندازه های بدن انسان در دو وضعیت کلی ساکن و متحرک مورد نظر است.
در حالت اول اندازههای ساکن به دست خواهد آمد که به آن آنتروپومتری استاتیک (ایستا( یا ساختار گفته میشود. در حالت دوم اندازههای متحرک تعیین خواهد شد که آنتروپومتری دینامیک (پویا) یا کاربردی یا علمی نام دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *