Slide toggle

به وب سایت رسمی دکورانس خوش آمدید

مبلمان دکورانس ، خدمت در کنار کیفیت
کیفیت خوب مبل شامل تمام اجزای مبل می‌شود ، که نجاری، منبت کاری، رنگکاری و رویه کوبی اجزای آن هستند .
‌برای اجرا و تولید مبلمان با کیفیت باید تمام تیم اجرائی کار از دانش و تجربه خوبی برخوردار باشند و هر کدام با اجرای درست و انجام آن باعث بالا رفتن کیفیت کار بشوند و ما مفتخر هستیم که با تولید مبلمان با کیفیتشان را به انتخاب بهترین ها دعوت کنیم.

اطلاعات مجموعه دکورنس

شنبه - پنجشنبه: 09:00 - 19:30 تهران-خیابان هنگام-35متری استقلال- سروش اصلی- سروش دهم 09122384339 info@decurance.com

مبلمان چوبی (مبلمان دسته منبتی) دکورانس

طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک چوبی-مبلمان چوبی (دسته منبتی)-دکورانس
  • طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک چوبی-مبلمان چوبی (دسته منبتی)-دکورانس
  • طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک چوبی-مبلمان چوبی (دسته منبتی)-دکورانس
  • طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک چوبی-مبلمان چوبی (دسته منبتی)-دکورانس-
  • طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک چوبی-مبلمان چوبی (دسته منبتی)-دکورانس--
  • طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک چوبی-مبلمان چوبی (دسته منبتی)-دکورانس---

Short Description

قیمت مبل دسته منبتی چگونه است؟

اگر علاقه‌مند به چیدمان خاص و مجلل هستید، بهترین انتخاب برای شما مبل‌های دسته منبتی است. از آنجایی که متریال به کار رفته در مبل‌های دسته منبتی گران‌تر از مواد اولیه سایر مبل‌ها است، قیمت تمام شده آن‌ها نیز به مراتب بالاتر از سایر سرویس مبلمان است. چوب‌های با کیفیت و پارچه‌های مرغوب نیاز به کار و دقت بیشتری در زمان تولید دارند و این نیز دلیلی دیگر برای گران‌تر بودن این نوع مبلمان است. به عنوان مثال در مبل‌های راحتی تمام معمولا دسته‌ها و پایه‌ها به وسیله پارچه پوشانده می‌شود. در مقابل تمام دسته، تاج و پایه مبل استیل و کلاسیک، منبت کاری شده است. همین امر زمان بیشتری را در پروسه تولید به خود اختصاص می‌دهد که سبب افزایش هزینه آن نیز می‌شود.

Details

Main Features

  • برچسب ها: چوبی، منبت کاری ، کلاسیک
  • مواد: چوب
  • اندازه:به سفارش مشتری
  • قیمت: تماس بگیرید

منبت ونقوش معماری ایرانی سبقه دیرینه آیی دارند، منبت کاری چوب یکی از صنایع دستی ایران است.
ریشه منبت ازکلمه نبات گرفته شده و به معنی رویانیده می‌باشد به این دلیل نام منبت گذارده اند که برجستگی گل و گیاه بروی چوب و سنگ مانند روییدن گیاه بروی آن بوده است . هنر منبت که حکاکی و کنده کاری روی چوب می‌باشد قدیمی ترین اثر منبت یک لنگه درچوبی متعلق به مسجد جامع عتیق شیراز است
مواد اولیه منبت انواع چوب درختان می‌باشد. برای منبت هرچه چوب محکم تر ‌فشرده تر باشد کار منبت بهتر و زیباتر و بادوام تر می‌باشد که البته هرفشردگی ومحکمی مناسب اینکار نمی باشد.

 

منبت کاری هنری است مشتمل بر حکاکی و کنده کاری بر روی چوب . این هنر دستی نماد احساس، ادراک ، اندیشه و خلاقیت هنرمندان که با ذوق و سلیقه سرشار ، اثر هنری را ابداع می کنند. با توجه به اسناد و مدارک موجود منبت کاری در ایران ، سابقه این صنعت به ۱۵۰۰ سال می رسد و قدیمی ترین اثر منبت کاری موجود یک لنگه در چوبی است و روی آن با خلال هایی از چوب گردو و نقوش زیبایی تزئین شده است.

بعد از ظهور اسلام و با توجه به شیوع روحیه ساخت مراکز و مساجد اسلامی ، هنرمندان ایرانی جز اولین کسانی بودند که تمامی توان و استعداد خویش را صرف تزئین مساجد کردند و به موازت هنرنمایی معماری ، کاشیکاران و گچبرها منبت کاران نیز آثاری چون رحل قرآن، منبر، در و پنجره های که نشان دهنده ذوق و هنر بود ، را خلق کردند.

ایرانیان باستان هم چنان که در هنر نقاشی و کنده کاری و حجاری پیش از دیگر اقوام به موفقیت هایی دست یافته بودند،به تدریج به فنون و ظرافت هنری این رشته نیز آشنایی پیدا کرده اند. مهرهای استوانه یی مربوط به آریاها همراه با نقوش بسیار زیبا و حک صور و اشکال مختلف بر روی آنها از هنرهای ارزنده ی قوم آریایی است که نمونه هایی از آنها مربوط به چندهزار سال قبل باقی مانده است.

مبلمان چوبی (دسته منبتی) یا دسته چوبی منبت کاری شده که با نام مبل دسته منبت یا همان مبلمان چوبی (دسته منبتی) نیز شناخته می‌شود، در رده مبلمان استیل و نیمه استیل یا همان مبل کلاسیک قرار می‌گیرد. مبل‌های راحتی به دلیل اینکه از پارچه و الیاف بیشتری در زمان تولید بهره برده‌اند، به نسبت مبل‌های استیل ارزان‌تر به شمار می‌روند و از آنجایی‌که مبل‌های استیل ظریف‌کاری بیشتری دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اما مبلمان چوبی (دسته منبتی)  از مبل‌های نیمه استیل و استیل معمولی گران‌تر در بازار عرضه می‌شوند. علت این گرانی بدون تردید کیفیت بسیار مطلوب و بالای متریال به‌کار رفته در این محصولات، و از طرفی نیز منبت کاری و هنری است که روی مبلمان چوبی (دسته منبتی)  پیاده می‌شود.

به عنوان مثال در زمان تولید مبلمان چوبی (دسته منبتی) باید از چوب‌های بسیار با کیفیت استفاده شود. چرا که زمانی که سرویس مبلمان چوبی (دسته منبتی) در پروسه تولید قرار می‌گیرد، به دلیل ظریف‌کاری‌های بسیار زیادی که بر روی دسته و پایه‌های مبلمان چوبی (دسته منبتی) یا همان مبل‌های منبت کاری شده صورت می‌گیرد، احتمال شکستن چوب آن‌ها وجود دارد؛ از همین رو در ساخت مبلمان چوبی (دسته منبتی)، همانند مبلمان سلطنتی، از چوبی بهره گرفته می‌شود که توان تحمل ضربات متعدد را داشته و از انعطاف‌پذیری خاصی برخوردار باشد.

استفاده از مبل دسته مبلمان چوبی (مبلمان دسته منبتی) در دکوراسیون خانه

زمانی که قصد تهیه مبلمان چوبی (مبلمان دسته منبتی) دکورانس را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از این وسیله برای اتاق پذیرایی خود بهره ببرید. مبلمان چوبی (مبلمان دسته منبتی) دکورانس  اکثراً با پارچه‌های گل‌دار تهیه و تولید می‌شوند. به همین دلیل شما برای بزرگ‌تر دیده شدن فضا و ساده‌تر دید شدن اتاق و جلوگیری از شلوغی می‌توانید از پارچه‌های ساده در این زمینه استفاده کنید.

از سوی دیگر دسته‌های منبت‌کاری شده طلایی، برنز و نقره‌ای این‌گونه مبل‌ها سبب مجلل‌تر شدن دکوراسیون داخلی منزل شما می‌شود. استفاده از رنگ طلایی به عنوان لوکس‌ترین رنگ در دکوراسیون نیز باعث می‌شود که این مبل‌ها زیبایی خاصی به خانه شما بدهند. استفاده هوشمندانه از رنگ طلایی در زمان چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل سبب مجلل‌تر شدن محیط منزل شما می‌شود.

شما به راحتی با استفاده از مبل‌های دسته منبتی سلطنتی و کلاسیک می‌توانید یک محیط رسمی و یک چیدمان شیک برای اتاق پذیرایی خود داشته باشید. از طرفی نیز با توجه به اینکه جنس اکثر پارچه‌های استفاده شده در این مبل‌ها از جنس مخمل است، می‌توانید از مزایای استفاده از مخمل در دکوراسیون خانه نیز بهره ببرید.